Kalendarium 

2

 

Logo NOT

 

Redakcja 

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony. Witryna www.efpsnt.org jest oficjalną stroną internetową Europejskiej Federacji Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych. W przypadku znalezienia błędów na stronie lub chęci zgłoszenia innych uwag związanych z jej funkcjonowaniem, prosimy o ich przekazywanie za pomocą formularza kontaktowego.


Redagowaniem i uaktualnianiem treści serwisu zajmują się:

Piotr SwiebodaPiotr Świeboda – Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii. Piotr jest odpowiedzialny za nadzór nad poprawnym funkcjonowaniem strony oraz współredagowanie poszczególnych treści na stronie.

Piotr z wykształcenia jest magistrem inżynierem budownictwa. Ukończył Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach. W budownictwie pacuje od ponad 14 lat. Obecnie zajmuje się realizacją projektów związanych z koleją podziemną w Londynie. Posiada uprawnienia budowlane oraz jest członkiem zrzeszonym Instytutu Inżynierii Lądowej (Institution of Civil Engineers) w Londynie. W wolnych chwilach zajmuje się administrowaniem strony EFPSNT.

 

 

Janusz PtakJanusz Ptak – Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Polskich we Francji. Janusz zajmuje się redagowaniem poszczególnych treści na stronie, w szczególności w sekcji Aktualności. Jest również redaktorem periodyka Flash Info.  

Janusz jest magistrem inżynierem elektroniki. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W swojej wieloletniej karierze zawodowej pracował jako specjalista w dziedzinie mikroelektroniki hybrydowej oraz speccjalista do spraw marketingu. Przez lata związany z firmą PHILIPS we Francji, gdzie pełnił funkcję szefa wydzialu rozwoju i marketingu technicznego oraz szefa marketingu międzynarodowego. Janusz kierował również wydziałem rozwoju firmy kanadyjskiej C-MAC oraz komitetu technicznego (Engineering Steering Committee) koordynującego wdrożenia nowych technologii. Konsultant w dziedzinie mikroelektroniki oraz wymiany gospodarczej polsko-francuskiej. Aktualnie na emeryturze.

Autor wielu artykułów w dziedzinie mikroelektroniki hybrydowej, prelegent na międzynarodowych konferencjach ISHM, IMAPS, MIDEM. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP (2008). 

 

   

Krystyna LizardKrystyna Liziard - Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Polskich we Francji. Krystyna zajmuję się redagowaniem treści na stronie. 

Krystyna jest inżynierem informatyki. Ukończyła Politechnikę Warszawską, Wydział Elektroniki i Informatyki . W pracy zawodowej zajmuje się konsultingiem IT oraz executive coaching. Od 2009 roku jest członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Polskich we Francji. Od 5 lat pełni funkcję skarbnika.  

 

 

  

 

 Marek PiekarskiMarek Piekarski – Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii