Kalendarium 

2

 

Logo NOT

 

Listopad 2011

KOMUNIKAT PRASOWY: NOWE WŁADZE EUROPEJSKIEJ FEDERACJI POLONIJNYCH STOWARZYSZEŃ NAUKOWO-TECHNICZNYCH

W dniu 5 listopada br., odbyło się w Wiedniu VIII Zwyczajne oraz III Nadzwyczajne Walne Zebranie Europejskiej Federacji Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, na którym wybrano nowe władze Federacji. Zarząd Federacji na kadencję 2011/12 został przejęty przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Polskich we Francji (SITPF), na czele z Prezesem Zarządu mgr inż Januszem Ptakiem. Sekretariat Generalny w kadencji 2011/12, pod przewodnictwem Sekretarza Generalnego dr inż. Andrzeja Fórmaniaka ze Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii, pozostaje w tym samym składzie personalnym.


 Listopad 2011

PIERWSZA ROCZNICA POLSKIEJ PREZYDENCJI W UNII EUROPEJSKIEJ - UROCZYSTE SPOTKANIE Z AMBASADOREM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ WE FRANCJI PANEM TOMASZEM ORŁOWSKIM

W dniu 3 grudnia 2011, z okazji pierwszej rocznicy Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej, francuskie stowarzyszenie Association Jean Monnet organizuje spotkanie z Ambasadorem Polski we Francji Tomaszem Orłowskim w Domu Jeana Monneta położonym w miejscowości Houjarray (okolice Wersalu, 45 km od Paryża). Dom ten, jest symbolicznym miejscem, gdzie rodziła się idea zjednoczonej Europy i który jest dziś własnością Parlamentu Europejskiego.

W ramach tego uroczystego spotkania, Pan Ambasador wygłosi konferencje na temat Polskiej Prezydecji i związanych z nią priorytetów i wyzwań. Będzie również możliwość zwiedzenia ekspozycji poświęconej Jean Monnet - jednemu z tworców zjednoczonej Europy, i zapoznania się z historią projektu europejskiego. Planowana jest również wystawa na temat Polski i jej roli w Europie. Spotkanie odbędzie się w języku francuskim.

Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z Krzysztofem Kohlmünzerem, Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Inżynierow i Technikow Polskich we Francji (SITPF) i organizatorem tego spotkania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 06 15 16 82 65

Dalsze informacje.


Październik 2011

VIII ZWYCZAJNE i III NADZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE EFPSNT, WIEDEŃ 2011

W dniach 4-6 Listopada 2011r., w Wiedniu, odbędzie się Walne Zebranie Europejskiej Federacji Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych wraz z imprezami towarzyszącymi. Prezydium VPI zaprasza na uroczyste otwarcie Walnego Zebrania EFPSNT połączone z wręczeniem kol. Bożenie Prochaska Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi w dniu 4 listopada oraz na obrady Walnego Zebrania EFPSNT.


Sierpień 2011

laur zutnotKONKURS „LAUR INNOWACYJNOŚCI"

Naczelna Organizacja Techniczna wraz z Zakładem Usług Technicznych organizuje:

„Laur Innowacyjności”
Ogólnopolski Konkurs NOT innowacyjnych projektów technicznych o nagrodę imienia Stanisława Staszica (tzw. „Staszice”)

Celem Konkursu jest wyróżnienie przedsiębiorstw, instytucji i wynalazców, którzy wnoszą znaczący wkład w unowocześnienie i rozwój naszej gospodarki, budują jej pozytywny wizerunek w kraju i zagranicą.

Konkurs sprzyja promowaniu przedsiębiorstw, instytutów, organizacji i innych pracodawców, którzy mają istotne osiągnięcia we wdrażaniu nowoczesnych technologii z dziedziny gospodarki oraz rozwoju badań – poprzez aktywne wspieranie. Do udziału w Konkursie „Laur Innowacyjności” Organizatorzy zapraszają wszystkie firmy związane z wdrożeniem nowych technologii innowacyjnych w latach 2009–2010.

Komplet dokumentów (regulamin, formularz zgłoszenia) zamieszczone są na stronie Organizatora: www.zutnot.com.pl.

Termin składania zgłoszeń do Konkursu „Laur Innowacyjności” upływa z dniem 15.10.2011 r.

Regulamin Konkursu.


Maj 2011

kongres technikowZAKOŃCZENIE XXIV KONGRESU TECHNIKÓW POLSKICH W ŁODZI

Kilka dni temu zakończył się XXIV Kongres Techników Polskich, będący najważniejszym tegorocznym wydarzeniem środowisk technicznych.

Kongres pod hasłem "TECHNIKA - SPOŁECZEŃSTWU WIEDZY" odbywał się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego.

Organizatorami Kongresu były:
- Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej,
- Akademia Inżynierska w Polsce,
- Rada Główna Instytutów Badawczych,

przy współudziale:
- uczelni technicznych skupionych w Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych,
- Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii,
- Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Kongres rozpoczął się w czerwcu 2010 r. podczas VIII Forum Inżynierskiego w Poznaniu a zakończyła go Sesja Finalna w Łodzi, w dniach 24-25 maja 2011 r.

Treść Uchwały Kongresu


Marzec 2011

kongres technikowJUBILEUSZ 70-LECIA "POLONIA TECHNICA"

W dniach 13-15 maja 2011 w Nowym Jorku odbędą się główne uroczystości 70-lecia Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Polskich w Stanach Zjednoczonych Ameryki ''Polonia Technica''.

Dalsze informacje.

 

 


Marzec 2011

jubileusz polonia technicaJUBILEUSZ 70-LECIA "POLONIA TECHNICA"

W dniach 13-15 maja 2011 w Nowym Jorku odbędą się główne uroczystości 70-lecia Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Polskich w Stanach Zjednoczonych Ameryki ''Polonia Technica''.

Dalsze informacje.

 

 


Marzec 2011

europejski bal technikow inzynierow polskich heidelberg20111-SZY EUROPEJSKI BAL POLSKICH TECHNIKÓW I INŻYNIERÓW, HEIDELBERG 2011

W dniu 26 lutego 2011 r. odbył się 1-szy Europejski Bal Polskich Techników i Inżynierów, Heidelberg 2011, zorganizowany przez Zrzeszenie Federalne Polskich Inżynierów i Techników w Niemczech oraz Niemiecko-Polskie Towarzystwo w Mannheim, pod auspicjami Europejskiej Federacji Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.

 


Marzec 2011

academia technicznaPROPOZYCJE AKADEMII TECHNICZNEJ STOWARZYSZENIA TECHNIKÓW POLSKICH W WIELKIEJ BRYTANII (STP)

Akademia Techniczna STP zaprasza na szereg specjalistycznych kursów w zakresie m.in.: oprogramowania AutoCAD (poziomy: podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany - 2D i 3D), podstaw projektowania i architektury wnętrz z elementami bioniki, MEP, Architecture, GEO.

Szczegółowe informacje o kursach.

NOWE INICJATYWY I PROJEKTY PAN-EUROPEJSKIE W PRZYGOTOWANIU.

Akademia Techniczna STP jest w fazie przeprowadzania szeregu konsultacji m.in. z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa (PIIB), Stowarzyszeniem Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDIR), Akademią Górniczo-Hutniczą (AGH), firmą FARO oraz Europejską Federacją Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych (EFPSNT). Konsultacje dotyczą rozszerzenia profilu kursów i szkoleń dla inżynierów i techników, oferowanych przez Akademię i jej Partnerów i obejmują m.in. takie obszary tematyczne jak: Procedury Kontraktowe FIDIC czy Technologia Skaningu 3D.

Równolegle prowadzone są prace nad sfinalizowaniem projektu regulaminu Konkursu "Złoty Inżynier EFPSNT", który to projekt realizowany jest we współpracy ze stowarzyszeniami członkowskimi EFPSNT oraz organizacjami / instytucjami partnerskimi w Polsce.