Kalendarium 

2

 

Logo NOT

 

Kwiecien 2021

8.04.2021 godz. 19:00 CET (czas letni !)

Wideo-konferencja SITPF

Transformacja energetyczna - mobilność wodorowa

Afisz 2021 04 08 

Transformacja energetyczna skupia się na rozwoju i optymalizacji niskoemisyjnych źródeł energii. Jest to przede wszystkim związane zobowiązaniami podejmowanymi przez Państwa oraz gałęzie przemysłu (np. naftowego) w zakresie ograniczenia emisji, aby chronić naszą planetę przed nieodwracalnymi zmianami klimatu. Wodór pełni specyficzną rolę w transformacji energetycznej – umożliwia dekarbonizację min. transportu. Mobilność wodorowa dla samochodów osobowych, ciężarowych, transportu publicznego, pociągów czy też nawet samolotów to na szeroką skalę wciąż temat przyszłości, ale niektóre kraje już rozpoczęły podążać tą scieżką. Wyzwaniem pozostaje również produkcja “zielonego wodoru”. W czasie konferencji postaramy się przybliżyć temat roli wodoru w transformacji energetycznej oraz rozwiązań w zakresie mobilności wodorowej – tych istniejących jak i przyszłych.

Inż. Maria Bonikowska jest absolwentką AGH w Krakowie. Do Air Liquide dołączyła w 2000 r w Polsce, pracowała w siedzibie AL w Paryżu i w Houston w Teksasie, w dziale Oil & Gas. Aktualnie jest Dyrektorem Generalnym Maritime Energy w Air Liquide w Aberdeen, Szkocja. Członek SITPF. Tlen, azot i wodór są w centrum działalności firmy od jej powstania w 1902 roku i zagadnienia związane z produkcją gazów m.in. takich jak wodór a obecnie wodór „zielony” są Jej dobrze znane.

Referat bedzie wygloszony w jezyku polskim z prezentacja w jezyku angielskim.

Link na ZOOM:

https://us02web.zoom.us/j/86902236823?pwd=MHE5M3ZpWElLN1lNN2hoMHhNaE84UT09

ID de réunion : 869 0223 6823
Code secret : 688126

Rejestracja do konferencji : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.